Чим цікава нова програма з підприємництва та фінансової грамотності? Відгуки вчителів Буковини

Джерело: www.gurt.org.ua

У вересні у Чернівецькій області стартувала безкоштовна міжнародна навчальна програма з підприємництва «Компанія» від ГО Junior Achievement Ukraine. Курс, в якості факультативу або гуртку, обрали 14 закладів професійно-технічної освіти регіону, а до команди приєднались 24 викладача. Саме вони стають першопрохідцями у навчанні підприємництву та фінансової грамотності учнів. Своїми враженнями та думками щодо нового предмету та програми загалом поділились деякі вчителі буковинських профтехів.

Наталія Ютиш, викладач Професійно-технічного училища №8 м. Чернівці, прокоментувала свою участь у проєкті «Компанія»: «Для викладачів цей рік є пілотним у впровадженні курсу з підприємництва у своїх навчальних закладах. Мені дуже імпонує, що нас обрали для цього важливого проєкту. Впевнена, що ми не підведемо і покажемо нашим здобувачам освіти новий напрямок для розвитку їхніх підприємницьких талантів».

Оксана Лелюк, викладачка у Чернівецькому вищому комерційному училищі КНТЕУ, переконана в необхідності запровадження фінансової грамотності та підприємництва в закладах освіти. «Маю надію, що завдяки Junior Achievement Ukraine учні матимуть кращі перспективи в майбутньому» – відзначає пані Лелюк.

Дійсно, програма містить новітні методики навчання учнів. Навчання через практику – основний принцип освітньої програми «Компанія» від Junior Achievement. У курсі немає лекцій і семінарів. Є практичні заняття, на яких учні крок за кроком навчаються реалізовувати власну бізнес-ідею. Вони створюють власну міні-компанію, залучають стартовий капітал, запускають процес виробництва та продажу продукції, розробляють маркетингову політику, ведуть фінансовий облік та розрахунки. І, таким чином, здобувають актуальний досвід підприємницької діяльності.

«Ми одразу, зсередини побачили, як працює програма. Тренінг для вчителів не був суто теоретичним. Навпаки, наше знайомство з курсом почалось з практики. Стало зрозуміло, які питання можуть виникати під час навчання в учнів, де можуть виникнути «вузькі» моменти. Це дуже важливо, вчити майбутні покоління будувати свій бізнес, давати знання для власного перспективного майбутнього» – розповідає про своє знайомство з програмою організації Наталія Дячук, соціальний педагог зі Ставчанського професійного ліцею.

Цікаво, що згідно опитування, одним з найбільших очікувань вчителів від участі у цій програмі, якраз є збільшення знань і навичок в учнів. Тобто під час проходження курсу відбується своєрідна синергія – практичні підхід до опановування навичок з бажанням вчителів дати ширші знання своїм учням.

Одним з головних критеріїв, що за думкою самих вчителів мотивує їх працювати з навчальною програмою – це можливість власного розвитку. І це дійсно так. За словами Віри Другової, програмної менеджери JA Ukraine, вчителі отримують змогу професійно зростати та підвищувати власну кваліфікацію. «Junior Achievement Ukraine пропонує безкоштовні тренінги та семінари з відповідною сертифікацією результатів навчання.

Навчаючись, педагоги опановують новітні методики викладання, які успішно використовуються більш, ніж у 100 країнах світу. Окрім того, вчителі, які протягом року беруть участь у програмі, можуть отримати сертифікат наставника JA Ukraine і продовжити співпрацю з організацією у якості тренера та ментора» – пояснює представниця організації.

Олександр Гакман, викладач з Чернівецького професійного ліцею залізничного транспорту, після завершення навчання подякував організаторам за дводенний тренінг з програми “Компанія”. «Дякую всім тренерам за високий професіоналізм та надання змоги нам, вчителям не стояти на місці, а йти в ногу з сучасністю! Все було на вищому рівні» – написав пан Гакман у на своїй сторінці у Facebook.

З колегою погодилась Олена Продан, викладачка у Чернівецькому вищому комерційному училищі КНТЕУ: «Тренінг виявився простим, цікавим, насиченим! Завдяки вам, тренери, я серед паперів, журналів, планів, звітів згадала: у студентські роки я з захопленням читала Філіпа Котлера, який так доступно писав про маркетинг. Як змінився мій світ!!!» – прокоментувала старт програми Олена Продан.

Після проходження навчання, вчителі професійно-технічних закладів Чернівецької області приступили до викладання курсу своїм учням, які протягом навчального року розвиватимуть свої бізнес-ідеї. А уже навесні відбудеться Конкурс учнівських міні-компаній, переможці якого разом із вчителями полетять у Стамбул представляти свої бізнес-проєкти на європейському конкурсі підприємницьких ініціатив GEN-E 2023.

Ми використовуємо файли cookie, щоб персоналізувати вміст і рекламу, інтегрувати функції соціальних мереж та аналізувати наш трафік. Ми також передаємо нашим партнерам із соціальних мереж, реклами й аналітики інформацію про те, як ви користуєтеся нашим сайтом.