Інформація для викладачів

Ви на сторінці найчастіших запитань щодо роботи компанії «Junior Achievement Україна» та її програм навчання підприємництва. Для зручності всі запитання-відповіді впорядковані окремими розділами.

Якщо ви не знайдете відповідь на ваше запитання, ми завжди готові відповісти на нього персонально в месенджері через наші сторінки у Facebook та Instagram.

Які основні переваги участі в програмах навчання підприємництва Junior Achievement для викладачів та навчальних закладів?

Ваші студенти будуть успішнішими в подальшому. Вивчення бізнес-процесів та фінансової грамотності допоможе вашим випускникам швидко працевлаштовуватися. За статистикою, втричі швидше! А це зробить навчання у вашому освітньому закладі ще привабливішим.

Наявність бізнес-програми для студентів дозволить привабити більше молоді вступити до вашого навчального закладу та підвищить репутацію самого навчального закладу. Співпраця з бізнесменами-менторами може дати додаткові напрямки розвитку закладу та організації спільних проєктів.

Викладачі проходять додаткове навчання, організоване представниками Junior Achievement. Фактично безкоштовно вони підвищують свою кваліфікацію, таким чином значно розширюючи свої компетенції. Це робить з них набагато сильніших викладачів, яких будуть любити, адже вони дають реальну цінність. Тобто вони стають кращими, фаховішими та компетентнішими.

У тому й перевага програми, що навантаження за часом невелике й рівно розподілене протягом 9 місяців. Виділяється година-дві на тиждень, і це зовсім не шкодить навчальному процесу. Програма Junior Achievement дає змогу зробити систему освіти гнучкішою і робить уроки практичнішими й цікавішими.

Участь займає не багато часу, але зазвичай діти чекають на кожне наступне заняття. Вони бачать у них цінність. Учні, коли беруть участь у програмі «Компанія», стають активнішими загалом, і це добре впливає на весь навчальний процес. Вони краще вчаться й на інших предметах.

Учні під час програми виходять за рамки звичних для них цінностей, заради яких вони вступили до того чи того навчального закладу. Разом із прагненнями отримати освіту, знайти роботу і мати стабільний заробіток вони починають ширше дивитися на світ і шукають, що вони можуть давати, яку додану вартість вони здатні приплюсувати до того чи того продукту, які проблеми вирішувати, і вже на цьому заробляти гроші.

У випускників є класична проблема: важко отримати роботу, не маючи досвіду, а досвіду немає без роботи. Ми даємо рішення: в програмах Junior Achievement учні, навчаючись і ще не маючи постійної роботи, отримують досвід, і це їм допомагає швидше отримати роботу, продовжувати набувати досвід і розірвати коло «досвід-робота», яке є проблемою.

Також є розширення варіантів початку і продовження кар’єри: або діти швидше знайдуть роботу (за статистикою, утричі швидше), або, отримавши первинні бізнес-навички і знання, підуть шляхом підприємництва. За даними бізнес-асоціацій, випускники програм Junior Achievement по всьому світу засновують утричі більше стартапів, ніж інші. На момент випуску з програми діти вже готові до дорослого життя і ринку праці.

Тобто чи потягнуть учні цю програму? За 103 роки існування курсів у 100 країнах світу 10 мільйонів учнів щороку проходять ці навчання – жодного разу не було, щоб не потягнули. Власне, через те, що є такий досвід у різних країнах і в Україні зокрема, нам завжди вдається робити так, щоб потягнули абсолютно всі. Більшість інших програм орієнтовані на тих, хто вже має бізнес-бачення або мінімальний досвід підприємництва. Наша фішка в тому, що ми навчаємо тих, хто на той момент абсолютно не визначений із бізнес-ідеєю і взагалі не дуже усвідомлює, що таке бізнес і як він насправді працює.

Кожен заклад працює у своїй специфіці (кулінарний, технічний, художній) і має своє власне спеціальне обладнання. Наша програма підходить для будь-якого закладу, адже ми вчимо студентів генерувати і реалізовувати ідеї за їхньою спеціальністю або суміжною. Тобто чогось додаткового, чого вони не мають у закладі, нам не треба.

Наш досвід свідчить, що українська профтехосвіта вже використовує сучасні підходи. Особливо це стосується комп’ютерних технологій у навчальному процесі, різних підходів, методів та методик. Коли тренуємо викладачів профтехосвіти викладати наш курс у власних закладах, то більшу частину методик вони вже використовують у навчанні. Це говорить про те, що ми всі рухаємося в сучасний світ і йдемо у правильному напрямку.

Відповідно до чинного законодавства заклади мають змогу відбирати до свого навчального плану наші програми на свій розсуд, а всі учні, які пройшли навчання за ними і склали іспит, отримають міжнародний «Сертифікат підприємницьких компетенцій ESP».

Маєте питання ?


    Натискаючи на кнопку, ви даєте згоду на обробку персональних даних та погоджуєтеся з політикою конфіденційності.