Інформація для студентів

Ви на сторінці найчастіших запитань щодо роботи компанії «Junior Achievement Україна» та її програм навчання підприємництва. Для зручності всі запитання-відповіді впорядковані окремими розділами.

Якщо ви не знайдете відповідь на ваше запитання, ми завжди готові відповісти на нього персонально в месенджері через наші сторінки у Facebook та Instagram.

Які основні переваги участі у програмах навчання підприємництва Junior Achievement?

Junior Achievement має велику кількість різноманітних програм для дітей різного віку. Зокрема, для маленьких дітей від 6 до 9 років – це одні програми, для молоді шкільного віку – свої програми, для студентів, які навчаються у профтехзакладах, – інші. Якщо йдеться про Junior Achievement Europe, то тут найпоширенішою є програма «Компанія» для учнів віком 15–19 років, оскільки вона показує найкращі результати.

В умовах України її найкраще можна реалізувати в закладах профтехосвіти, бо там є відповідна технічна база. Учні можуть не просто в теорії розписати свій продукт, а й використати реальні інструменти, станки та інше обладнання. Під час програми «Компанія» у студентів є змога щось виготовити не лише за програмою навчального закладу, а вже подумати й про власний бізнес. Тобто учні в нас бачать повний цикл і розуміють, для чого їм потрібно навчатися.

У програмі «Компанія» ви придумуєте бізнес-ідею, разом із друзями створюєте власну мінікомпанію і, розвиваючи її, вчитеся бізнесу – від складання бізнес-плану до ведення бухгалтерської та фінансової звітності.

Навчання триває 9 місяців. Вас вчать викладачі вашого навчального закладу, які проходять додатковий курс навчання, а також професійні бізнесмени. Це більше практика, ніж теорія. Це живий досвід, який дозволить вам після випуску швидше знайти гарну роботу.

Знання бізнесу розширять ваші професійні можливості й дозволять у майбутньому відкрити власний бізнес, який буде вирішувати проблеми суспільства. Бути успішним бізнесменом – це змінювати світ на краще, привносити в нього нові цінності й забезпечувати фінансово свою сім’ю та своє майбутнє.

Підприємництво – це завжди захопливо! Бізнес – це завжди модно! А участь у нашій програмі навчання – це ще й нові знайомства, спілкування та подорожі.

Програма для студентів безкоштовна. Усі витрати за поїздки і табори бере на себе Junior Achievement Ukraine.

Для організації та розвитку проєкту можливі власні витрати на забезпечення мікробізнесу (наприклад, випікання хліба). Для більших бізнес-ідей програма вчить складати бізнес-плани, їх презентувати та залучати інвесторів у проєкт.

Тобто загалом від студентів фінансово нічого не потрібно. Тільки вільний час, бажання та зусилля.

По-перше, вибір брати участь у програмі чи ні залишається виключно за учнями. Ніхто не поставить вам погану оцінку або не допустить до іспитів, якщо ви не захочете стати учасником програми. Сам курс є необтяжливим за часом – одна година на тиждень. Домашніх завдань немає. Лише ті, які ви самі собі поставите, адже про власний бізнес треба дбати. Натомість буде багато спілкування, цікавих відкриттів і нових знайомств. На вас чекають подорожі та підприємницькі табори. А найкращі матимуть шанс поїхати за кордон представляти свій проєкт і нашу країну!

1–2 години на тиждень у класі й додатково певний час, який учні виділяють зі свого дозвілля на різноманітні активності, що пов’язані з розвитком їхнього проєкту. Аналіз ринку, вивчення проблеми, складання планів та кошторисів тощо. І так протягом 9 місяців академічного року в закладі.

Отже, навантаження розкладається на більш легкі й короткі лекції протягом довшого часу. Вкупі з практичними заняттями вам буде легше засвоювати і використовувати цей матеріал. Крім того, у цьому ще допомагає співпраця з бізнес-менторами. Саме вони деталізують і пояснюють практичну складову бізнесу, тобто як це працює в реальному житті.

Програма працює в рамках основної або суміжної спеціальності, що викладається в навчальному закладі. Отже, тільки розширює знання з цієї спеціальності.

На подібних курсах та підприємницьких таборах відбувається зміна бачення світу. Це дуже важливо, адже, як показує практика, діти для бізнес-ідей спочатку обирають більш відомі й доволі стандартні моделі на кшталт кав’ярні, салону краси чи просто магазину. Тобто те, що вони бачать навколо себе щодня, просто шукаючи відповідь на запитання, де заробити гроші.

Ми завдяки менторам-практикам вчимо вас подивитися уважніше на самих себе і визначити, які у вас є проблеми, больові точки, чого вам бракує. І ось тут починається найцікавіше: виявляється, що ваші потреби насправді лежать у зовсім інших площинах, і в пошуку того, що справді може покращити ваше життя, народжуються унікальні бізнес-ідеї.

Світ перестає бути для вас просто місцем, звідки потрібно брати гроші. Вам вдасться зазирнути всередину своїх громад у пошуку того, що ви можете насамперед дати, вирішити якусь потребу і вже потім на тому заробляти.

Важливим заходом став для нас табір підприємництва в Запоріжжі, в якому брали участь понад 100 студентів. Діти, які приїхали до нас, були дуже вмотивовані та зацікавлені в тому, щоб розпочати працювати за програмою. Цей інтерес одразу відчули ментори, які були запрошені на захід. Останні підтримували кожного студента, знаходили час та можливість поспілкуватися і спрямувати ідею на створення бізнес-плану. Свої думки учасники презентували у фінальний день на розсуд журі. Серед 15 команд, які були сформовані безпосередньо на цьому заході, виявилося 4 переможці.

Подібний захід планували провести і в Донецькій області, але, на жаль, російська військова агресія поламала наші плани. Сьогодні через безпекову ситуацію ми не можемо продовжити викладати наш курс там офлайн, але сподіваємося, що з нового навчального року продовжимо його дистанційно. А оскільки велика кількість внутрішньо переміщених осіб опинилася на заході України, нами було ухвалено рішення провести подібний курс у Львівській та Чернівецькій областях.

Ми надаємо нашим студентам змогу взяти участь у міжнародних заходах мережі Junior Achievement, яка тільки в Європі має осередки у понад 40 країнах. У кожній з них є такі самі програми, тільки більш адаптовані до умов цієї країни, адже можуть відрізнятися законодавство та принципи побудови бізнесу. Такі студентські обміни та конкурси формують ширше бачення світу й розуміння, чого саме ти можеш досягти вже на порозі своєї кар’єри.

12–14 липня 2022 року в Таллінні відбувся найбільший у Європі Форум молодіжного підприємництва Gen-E 2022. На ньому були представлені дві українські команди. Справді, були певні труднощі з їх формуванням, адже більша частина території Запорізької та Донецької областей опинилися в тимчасовій окупації, і ми не могли за звичним алгоритмом відправити на європейський форум переможців табору підприємництва в Запоріжжі. Тому довелося збирати випускників цього заходу мало не з усієї Європи.

Після завершення цього представницького заходу, в якому взяли участь понад 750 юних підприємців віком від 15 років з 41 країни Європи, а також відвідали відомі бізнесмени та перші особи Естонії, з великою приємністю можемо сказати, що обидві українські команди гідно представили Україну на європейському форумі молодіжного підприємництва в Естонії.

До речі, український стенд, який було розгорнуто на площі Свободи в Таллінні, відвідав Президент Естонії Алар Каріс. Він отримав від Junior Achievement Ukraine символічний подарунок – власноруч створену картину в національному етностилі з написом «Воля» авторства Дар’ї Козуб із Запоріжжя.

Маєте питання ?


    Натискаючи на кнопку, ви даєте згоду на обробку персональних даних та погоджуєтеся з політикою конфіденційності.