Junior Achievement

«JA Україна» є частиною Junior Achievement – міжнародної спілки некомерційних організацій, які понад 100 років допомагають молоді отримувати знання та навички, що необхідні для формування успішних суб’єктів всесвітньої економіки.

Програми JA успішно розвиваються в 40 країнах Європи та більш ніж у 100 країнах світу, щорічно охоплюючи понад 100 млн молоді.

Головна мета «JA Україна»: розвиток та поширення освітніх програм для української молоді з основ економіки та підприємництва шляхом започаткування та зміцнення взаємозв’язків між приватним сектором, державним сектором і молоддю відповідно до принципів та стандартів міжнародного освітнього руху Junior Achievement.

Наша місія: виховати економічно розумних, підготованих до успішної діяльності в різних галузях господарства, ініціативних, креативних, завзятих та впевнених у собі й своєму майбутньому молодих українців.

Наше завдання: підготувати молодь до ринку праці та розвинути її підприємницькі навички.

Програма “Компанія” у Івано-Франківську, 1990-ті роки. Фото від Junior Achievement USA

Junior Achievement Україна: як ми з’явились?

Уперше свою діяльність «JA Україна» розпочала в 1992 році. Тоді організатори розробили та адаптували українською мовою навчальні матеріали та провели підготовку вчителів до викладання освітніх програм організації.

За час другого етапу діяльності організації було оновлено матеріали та підготовано 544 викладачі. З того часу діяльність «JA Україна» стала загальнонаціональною в загальноосвітніх школах. У 2003 році в програмі «Компанія» навчалося 20 000 студентів.

Сьогодні, коли наша країна перебуває у складній ситуації, ми не полишаємо нашу діяльність та адаптуємо навчальні програми. Працюємо, щоб українська молодь отримувала підприємницькі навички, які будуть необхідні для відбудови нашої країни після перемоги.

Співпраця з світовою та європейською організаціями JA

У своїх навчальних програмах ми використовуємо досвід та напрацювання наших світових та європейських посередників: JA Worldwide та JA Europe. Завдяки цьому наші студенти мають унікальну можливість долучатися до міжнародних ініціатив, відвідувати закордонні заходи та розширювати коло знайомств.

Один із популярних щорічних заходів – Gen-E Festival. Це найбільша подія в Європі, присвячена підприємництву та досягненням європейської молоді. Тисячі європейських студентів віком від 15 років демонструють свої бізнес-ідеї й змагаються за звання кращої компанії та кращого стартапу року. Країна проведення Gen-E Festival кожного року змінюється, що дозволяє познайомитися не тільки з успішними напрацюваннями, а й з культурою та історією різних країн.

Одна з найбільших у світі неурядових організацій, що працюють з молоддю. Вже понад 100 років JA Worldwide готує молодих людей до працевлаштування та підприємництва. Навчальні програми JA надають не тільки теоретичні, а й практичні знання з фінансової грамотності, підприємництва та працевлаштування. Щороку всесвітня мережа, до якої входять понад 590 000 волонтерів і викладачів, обслуговує понад 10 мільйонів студентів у більш ніж 100 країнах світу.

Більше

Найбільша європейська неприбуткова організація, що розробляє і пропонує молодіжні освітні програми з підприємництва, фінансової грамотності й підготовки до початку професійної кар’єри. Понад 100 років JA Europe, що є частиною всесвітньої мережі JA Worldwide, створює умови для працевлаштування, створення робочих місць і фінансового успіху молоді. Минулого навчального року мережа JA в Європі налічувала понад 4 мільйони молодих людей у 40 європейських країнах, понад 140 тисяч вчителів та викладачів і майже 100 тисяч волонтерів із бізнес-середовища.

Більше