В. Другова: як учням профтехів стати більш успішними

Автор: Віра Другова, менеджер програм Junior Achievement Ukraine.

У вересні 2022 року у двох областях – Львівській та Чернівецькій – стартувала безкоштовна міжнародна освітня програма з підприємництва «Компанія» від ГО Junior Achievement Ukraine. На даний момент більш як 30 закладів професійно-технічної освіти вирішили впровадити її у навчальний процес. Майже 50 вчителів будуть викладати цей предмет у своїх навчальних закладах.

Чому освітяни цих регіонів проявили такий високий рівень зацікавлення і вирішили впроваджувати новий курс з підприємництва у своїх навчальних закладах?

На мою думку, на це є кілька причин.

Перша – участь навчального закладу у міжнародній освітній програмі, що позитивно вплине на його престижність та популярність. Адже, Junior Achievement – це громадська організація з більш ніж столітньою історією і мільйонами успішних випускників по всьому світу. Організація є найбільшим європейським провайдером освітніх курсів з підприємництва для молоді і пропонує новітні методики викладання ключових компетентностей. Також, як показують результати досліджень, учні, що беруть участь у навчальних програмах від Junior Achievement є більш успішними, вони відкривають втричі більше стартапів і мають більші шанси зайняти керівні посади, ніж їхні одногрупники.

Друга причина – новітні методики навчання учнів. У курсі немає лекцій і семінарів. Є практичні заняття, на яких учні крок за кроком навчаються реалізовувати власну бізнес-ідею. Вони створюють власну міні-компанію, залучають стартовий капітал, запускають процес виробництва та продажу продукції, розробляють маркетингову політику, ведуть фінансовий облік та розрахунки. І, таким чином, здобувають актуальний досвід підприємницької діяльності. Навчання через практику – основний принцип освітньої програми «Компанія» від Junior Achievement.

Третя причина – вчителі отримують змогу професійно зростати та підвищувати власну кваліфікацію. Адже Junior Achievement Ukraine пропонує безкоштовні тренінги та семінари з відповідною сертифікацією результатів навчання. Навчаючись, педагоги опановують новітні методики викладання, які успішно використовуються більш, ніж у 100 країнах світу. Окрім того, вчителі, які протягом року беруть участь у програмі, можуть отримати сертифікат наставника JA Ukraine і продовжити співпрацю з організацією у якості тренера та ментора.

Четверта причина – підтримка бізнесом освітньої програми «Компанія». Протягом року успішні підприємці залучаються до менторства над учнівськими міні-компаніями. Будучи чудовим прикладом соціально-відповідального бізнесу, вони підтримують, мотивують та сприяють розвитку підприємницьких талантів української молоді.

П’ята причина – підтримка вчителів на усіх етапах впровадження та реалізації освітньої програми «Компанія». Junior Achievement Ukraine організовує навчання та підготовку викладачів перед початком навчального року, а також повністю забезпечує їх навчально-методичними матеріалами. В цьому випадку – це партнерство з педагогами, ціль якого – розвинути підприємницькі навички та підвищити фінансову грамотність у молодого покоління для їх успішного майбутнього.

Ми використовуємо файли cookie, щоб персоналізувати вміст і рекламу, інтегрувати функції соціальних мереж та аналізувати наш трафік. Ми також передаємо нашим партнерам із соціальних мереж, реклами й аналітики інформацію про те, як ви користуєтеся нашим сайтом.