«Диплом – робота – гроші – хороше життя?»

*Джерело: Молодий буковинець

Відкрию вам таємницю. Я не працюю за спеціальністю, яку отримав у ВУЗі. Більше того, близько двох третіх моїх знайомих теж не працюють за спеціальністю. Чому ж це так?

Щоб добре жити, треба заробляти достатньо грошей. Мої батьки хотіли для мене найкращого, тому переконали, що диплом банківського університету відкриє мені двері до успішного майбутнього. На той час добре платили в банках. Більше того, професія фінансиста-банкіра була такою ж крутою, як професія ІТ-спеціаліста зараз.

Але щоб мене взяли на роботу з хорошою стабільною зарплатою, потрібно було спочатку 5 років вчитися, щоб здобути диплом про Вищу Освіту. Ок, завдання зрозумів: Диплом – Робота – Гроші – Хороше життя! Вперед!

Та насправді, коли я закінчив ВУЗ, то зрозумів, що навіть з дипломом знайти хорошу роботу не так просто. На співбесідах від мене очікували такі речі, яких у ВУЗі не навчали. Я вже мав би вміти самостійно ставити перед собою цілі, шукати клієнтів і продавати їм наші послуги. Крім того, брати на себе повну відповідальність у ситуаціях, коли виникали проблеми, та досягати результату, незалежно від обставин чи помилок інших людей. Та і взагалі ще багато іншого, про що я навіть гадки не мав.

З часом я зрозумів, що навіть коли я навчився всього цього, то не відчув себе щасливим… Бо насправді, якщо робота не приносить тобі радість, то ані гроші, ні нормальний матеріальний рівень життя не зроблять тебе щасливим. Ти можеш мати кишені повні грошей, але всередині залишатися порожнім.

Дуже важливо знайти не тільки свою споріднену людину, з якою будеш іти по життю, а й віднайти споріднену справу, яка тобі буде приносити і гроші, і радість від самого процесу.

Уявіть, наскільки би полегшилось ваше життя, якби ще у підлітковому віці вам допомогли розібратися в собі та зрозуміти, чим ви любите займатися і які у вас сильні сторони. Навчили би відчувати справжні потреби людей та навколишнього світу. І, звичайно, дали би усвідомлення, за що вам будуть готові добре платити.

Як цього досягнути? Потрібно займатися різними речами, поки не зрозумієш, що є твоє. Це подібне до того, як дізнатися, яка кухня тобі подобається найбільше: українська, італійська, японська, французька чи мексиканська? Треба спробувати страви кожної кухні, і тоді ти зрозумієш, що тобі смакує найбільше. Аналогічно і з роботою.

Уявіть на хвильку таку ситуацію! Під час навчання ви спробували себе на практиці в різних сферах, отримали досвід, розумієте свої сильні сторони і знаєте, чим ви хочете займатися. Ви закінчуєте навчання з конкретними навиками та розумінням, де можете приносити найбільшу користь. І де вам будуть щасливі за це платити хороші гроші.

Уявили? Так от саме цим ми і займаємося в Junior Acheivement. Готуємо учнів до майбутнього дорослого життя за допомогою наших навчальних курсів з підприємництва. Ми допомагаємо учням на практиці зрозуміти, чим вони люблять займатися, які у них є сильні сторони, які є потреби в людей у навколишньому світі, та за що їм будуть готові добре платити.

Приєднуйтеся. Давайте разом підготуємо наших дітей до кращого майбутнього.

Ми використовуємо файли cookie, щоб персоналізувати вміст і рекламу, інтегрувати функції соціальних мереж та аналізувати наш трафік. Ми також передаємо нашим партнерам із соціальних мереж, реклами й аналітики інформацію про те, як ви користуєтеся нашим сайтом.