Фінал проєкту EU4Youth “Відновлення через соціальне підприємництво”: нове покоління соціальних підприємців презентувало свої ідеї в Києві

Під час Молодіжного бізнес-дня, що відбувся 16 травня 2025 року в Києві, свої проєкти презентували фіналісти ініціативи EU4Youth “Відновлення через соціальне підприємництво”. Demo Day став кульмінацією масштабного освітнього проєкту, що реалізується Junior Achievement Ukraine за підтримки Європейського Союзу, Міністерства закордонних справ Литви та інших партнерських організацій, спрямованого на розвиток соціального підприємництва серед молоді України.

Подія об’єднала понад 80 учасників – студентів, викладачів, експертів, менторів та підприємців. Формат фінального заходу передбачав нетворкінг у п’ять раундів і дискусійні панелі, під час яких учасники ділилися практичним досвідом реалізації своїх проєктів. Серед тем панелей — «Очікування vs реальність», «Де я бачу свій бізнес через 5 років», «Бізнес у цифрах» та інші. Учасники мали змогу представити свою ініціативу і почути зворотний зв’язок від представників бізнес-екосистеми.

Впродовж року 15 проєктів з 13 закладів освіти з 8 регіонів України, які стали фіналістами І етапу і у вересні 2024 року долучилися до Startup Pre-Accelerator – річної програми прискореного розвитку – за підтримки залучених експертів та менторів брали участь у серії практичних воркшопів, працювали над власними бізнес-ідеями, і представили результати на спеціальному Demo Day.

Серед проєктів – медичні технології та здоров’я, енергетика та екологія, харчова промисловість та здорове харчування, телекомунікації, збереження культурної спадщини:

  • “MarketingMediaVita” – біонічні протези з використанням 3D технологій;
  • “Heart of Change” – адаптивний одяг для осіб з особливими потребами;
  • “Генерація змін” – санаційний одяг для особливих потреб;
  • “Wound body” – накладки для очей при пораненнях, надруковані на 3D принтерах;
  • “Chance app” – мобільний додаток для людей з інвалідністю;
  • “Віддих” – спеціалізований блокнот для ментального здоров’я підлітків;
  • “Inspired Creators” – настільні іграшки для дітей з ментальними розладами;
  • “RUBKA Clothing Brand” – дизайнерський модульний одяг;
  • “ШАРМ” – вирощування енергетичної верби;
  • “4SE (For Social Entrepreneurs)” – збереження архітектурної спадщини через 3D-моделі культурних пам’яток;
  • “Мрії на Дії” – кав’ярня для людей з діабетом;
  • “Енергія Перемоги 2.0” – натуральна жувальна пастила PASTILUS.
  • “Фініки” – крафтова мініпекарня;
  • “АльфаМ” – грумінг-кейси, в тому числі для службових собак;
  • “Спектрум” – технологічне рішення у сфері телекомунікацій.
  • “Chance app” – мобільний додаток для людей з інвалідністю, який допомагає долати обмеження.

Єлизавета Радутна, програмна менеджерка Junior Achievement Україна, поділилася враженнями щодо реалізації проєкту EU4Youth «Відновлення через соціальне підприємництво»: «Досвід впровадження ініціативи став поворотним моментом для JA Ukraine – участь допомогла нам «вирости», переглянути операційні інструменти всередині організації та покращити можливості для підтримки молодих, новаторських підприємців по всій Україні». За словами Єлизавети Радутної, проєкт вкотре довів, що українська молодь це не лише джерело ідей, а і справжня рушійна сила відновлення та розвитку країни.

Junior Achievement Ukraine висловлює вдячність учасникам, викладачам, менторам, а також партнерам проєкту  за підтримку ідеї розбудови стійкого суспільства через підприємництво.

 

Довідка про проєкт

Ініціатива EU4Youth «Відновлення через соціальне підприємництво» працює за підтримки Європейського Союзу, Міністерства закордонних справ Литви та інших партнерських організацій. Проєкт має на меті надати більше 2100 молодим людям в Україні, Молдові та Грузії інструменти, необхідні для стимулювання впливу на суспільство та економічні перетворення всередині своїх націй. Це дворічний проєкт, з серпня 2023 року по липень 2025 року, який приділяє особливу увагу соціальному підприємництву та створенню сприятливої екосистеми для його розвитку.

В Україні проєкт EU4Youth «Відновлення через соціальне підприємництво» впроваджується впродовж 2 років для молодих людей 17-24 років. З січня 2024 року розпочались тренінги для педагогів та табори підприємництва для студентів. Далі понад 700 учасників утворили 81 команду у 44 навчальних закладах в 16 регіонах України. До проєкту долучилися 68 викладачів та 37 менторів-наставників з успішного українського бізнесу. На початку червня 2024 року відбувся онлайн півфінал, де були обрані 31 команда для фіналу.

22 червня у Києві відбувся національний фінал І етапу проєкту “Відновлення через соціальне підприємництво”. 15 команд пройшли до ІІ етапу –  долучилися до річної програми прискореного розвитку Startup Pre-Accelerator, стали номінантами на отримання гранту на розробку і запуск соціальних підприємств. Ще 3 команди отримали можливість долучитися до Startup Pre-Accelerator без отримання фінансування.

З вересня по грудень 2024 року команди за підтримки залучених експертів та менторів пройшли поглиблене навчання з підприємництва та розпочали тестовий запуск власних проєктів. Щотижня, паралельно з індивідуальною роботою в командах, учасники та учасниці брали участь у експертних онлайн-сесіях та практичних воркшопах під керівництвом галузевих експертів.

З листопада 2024 року команди створювали власний MVP (мінімально життєздатного продукту) та розпочали його тестування. Навесні 2025 року, після офіційної реєстрації юридичних осіб і перевірки документів, на реалізацію операційних процесів і кампанію з розробки пілотного продукту команди почали отримувати гранти у розмірі 2000 євро.

Результатом реалізації проєкту EU4Youth «Відновлення через соціальне підприємництво» буде створення 15 повноцінно функціонуючих соціальних підприємств в Україні та запуск револьверної моделі фінансування соціального підприємництва. Команди повинні будуть забезпечити повноцінне функціонування своїх компаній протягом наступних 2 місяців. Крім того, завдяки міжнародному охопленню ініціативи буде сформовано низку молодіжних соціальних підприємств в кількох європейських країнах, які стануть рушійною силою для подальшого розвитку соціальних проєктів в різних регіонах Європи.

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб персоналізувати вміст і рекламу, інтегрувати функції соціальних мереж та аналізувати наш трафік. Ми також передаємо нашим партнерам із соціальних мереж, реклами й аналітики інформацію про те, як ви користуєтеся нашим сайтом.