І етап. Навчальний курс з соціального підприємництва (січень 2024 – червень 2024).

JA Ukraine пропонує авторську навчальну програму, яка націлена на вивчення соціального підприємництва як окремого напрямку. Матеріали курсу створені за співпраці громадських організацій «Джуніор Ачівмент Литва» (JA Lithuania), «Джуніор Ачівмент Україна», та практикуючих фахівців з окремих тем. Навчальна програма включає в себе практичні вправи на ефективне командоутворення, формування і аналіз бізнес-ідеї, написання бізнес-плану по обраній ідеї та детальну інформацію щодо правил реєстрації бізнесу в Україні. По завершенню курсу всім студентам пропонується пройти тестування для отримання міжнародного сертифікату Entrepreneurial Skills Pass (ESP), який підтверджує наявність підприємницького досвіду, знань та навичок, та визнається в ЄС бізнес-асоціаціями, Єврокомісією, міністерствами освіти та університетами.

Протягом першого етапу передбачене навчання 700 молодих людей, які розробляють деталізований бізнес-план для реалізації своєї ідеї: 70 + команд, до 10 осіб в кожній. Ці команди з різних регіонів України працюють над створенням власного бізнес-проєкту, який вирішуватиме нагальні соціальні, культурні або екологічні проблеми, під наставництвом викладача та ментора-підприємця. Кожна з команд презентує на національному конкурсі власний бізнес-план, та за голосуванням журі 15 найсильніших ідей будуть відібрані на наступний етап, Startup пре-акселератора.

II Етап. Програма прискореного розвитку – Startup пре-акселератор (вересень 2024 – липень 2025).

На другому етапі проєкту найсильніші 15 команд беруть участь в програму прискореного розвитку. Впродовж року кожна з команд запустить власне соціальне підприємство за підтримки бізнес-координаторів та менторів, учасники програми пройдуть поглиблене навчання з підприємництва, отримають грантовий фонд 2000 євро на компанію для розробки пілотного продукту та презентують свої бізнес-проєкти інвесторам для отримання подальшого фінансування та виходу на ринок. Після етапу пітчингу перед інвесторами, команди за підтримки координаторів повинні забезпечити повноцінне функціонування своїх компаній впродовж 2 місяців.
Для подальшого розвитку молодіжного соціального підприємництва в Україні планується запуск револьверної системи фінансування, яка обʼєднає учасників проєкту та дасть поштовх запуску подібних ініціатив в подальшому.

Станом на травень 2024 року в програмі беруть участь 44 заклади з 16 областей, відбулись тренінги для понад 110 викладачів у Львові та Києві, три Табори підприємництва (два у Львові та один в Києві) для студентів. Понад 80 команд вже працюють над власними бізнес-проєктами під наставництвом викладачів та менторів з бізнес сектору.

Довідка
Ініціатива працює за підтримки Європейського Союзу, Міністерства закордонних справ Литви та інших партнерських організацій. Проєкт EU4Youth «Відновлення через соціальне підприємництво» має на меті надати більше 2100 молодим людям в Україні, Молдові та Грузії інструменти, необхідні для стимулювання впливу на суспільство та економічні перетворення всередині своїх націй. Це дворічний проєкт, з серпня 2023 року по липень 2025 року, який приділятиме особливу увагу соціальному підприємництву та створенню сприятливої екосистеми для його розвитку.

Ми використовуємо файли cookie, щоб персоналізувати вміст і рекламу, інтегрувати функції соціальних мереж та аналізувати наш трафік. Ми також передаємо нашим партнерам із соціальних мереж, реклами й аналітики інформацію про те, як ви користуєтеся нашим сайтом.