Креативна молодь профтехів представила власні бізнес-проєкти

4 та 5 березня у Львові відбувся Табір підприємництва для студентів семи закладів професійно-технічної освіти Вінницької, Київської, Львівської, Дніпропетровської та Чернівецької областей. Протягом двох днів 94 учня та 18 педагогів опановували підприємницькі навички під опікою успішних підприємців. А в кінці другого дня журі визначило 3 найкращі бізнес-ідеї серед 11 учнівських команд.

Переможцями стали учні з навчальної компанії «TeaVearse», м. Дніпро. Їхня бізнес- ідея – це виготовлення чаю в ізомальтових кульках. За словами учнів, ця продукція допоможе нормалізувати рівень цукру в крові, запобігти розвитку карієсу та поліпшити загальне самопочуття.

2 місце отримала мінікомпанія «Animators&Speakers company» з Київщини. Бізнес-проєкт команди – це творча агенція, яка розвиває мистецькі якості у дітей, підвищує рівень фінансової грамотності, екосвідомості за допомогою лекцій, тренінгів, майстер-класів. Також навчальна компанія організовує різноманітні тематичні ігри, арт-терапію та привітання зі святами.

3 місце посіла навчальна компанія «EXPLOSIVE CHOCOLATE», м. Вінниці. Учасники представили ідею виготовлення та продажу шоколадних бомбочок з какао-наповненням. Це оригінальний подарунок, що здатен не тільки здивувати, але й покращити самопочуття – какао містить біоактивні речовини, які покращують кровообіг і знижують рівень стресу.

Інші команди представили не менш цікаві проєкти, спрямовані на вирішення екологічних, соціальних і побутових питань. Це натуральні снеки (фріпси, пастила, овочевий зефір), корисні цукерки для дорослих і дітей, оригінальні набори-букети з солодощів, шопери, екологічні товари для дому з індивідуальним петриківським розписом, натуральні прикраси з дерева, екологічно чистий екструдований корм для тварин.

Табір підприємництва відбувся в рамках ініціативи «Бізнес-навички для зростання економіки: навчальні курси для студентів, викладачів професійної освіти та підприємців-початківців», що є частиною програми «Професійна освіта в Україні / Skills4Recovery».

Головний принцип роботи Табору підприємництва – це навчання через практику. Для цього його учасники створили команди, які генерували та аналізували свої бізнес-ідеї. В цьому молоді допомагали ментори з успішних компаній Львівщини.

«Табір підприємництва» є важливою складовою навчальної програми «Компанія» від Junior Achievement. Основна ціль цього дводенного інтенсиву – допомогти молоді краще пропрацювати власні бізнес-ідеї під наставництвом бізнес-менторів і тренерів та скласти конкретний перелік кроків, за допомогою якого вони зможуть цю бізнес-ідею реалізувати», – розповіла Віра Другова, менеджерка програм Junior Achievement Ukraine.

Учні взяли участь у воркшопі від Кирила Дядя, президента ЗГО «Центр розвитку кар‘єри «Професіонали», на тему «Дизайн-мислення для створення інновацій», прослухали лекцію Ярини Мірко, спів-засновниці тренінгової агенції «Spektr», «Чому підприємництво – це відповідь на твої мрії?»

Викладачі закладів професійної освіти мали не менш насичену програму. Протягом двох днів вони отримували поради щодо організації діяльності мінікомпаній, практикувалися в обліку та фінансовому плануванні навчального проєкту. Дізнавалися про особливості підготовки до міжнародної сертифікації ESP учасників програми. Знайомилися з особливостями проведення і підготовки до низки майбутній подій, які є частиною навчального плану програми «Компанія». Зокрема йдеться про регіональні учнівські ярмарки «Junior EXPO», місцеві конкурси учнівських бізнес-проєктів і всеукраїнський національний конкурс «JA Компанія 2024 року».

Всі учасники отримали дипломи про проходження навчального курсу «Табір підприємництва» від JA Ukraine, а переможці і призери – цінні нагороди.

Наступний етап проєкту «Бізнес-навички для зростання економіки» передбачає реєстрацію навчальних мінікомпаній, участь в учнівських ярмарках.
Ініціатива «Бізнес-навички для зростання економіки: навчальні курси для студентів, викладачів професійної освіти та підприємців-початківців» впроваджується Junior Achievement Ukraine в рамках програми «Професійна освіта в Україні / Skills4Recovery», яка реалізується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH, що діє за дорученням Федерального Уряду Німеччини.
Програма «Професійна освіта в Україні / Skills4Recovery» спрямована на підтримку навчання та перепідготовку кваліфікованої робочої сили в чотирьох секторах економіки, важливих для процесу відновлення: будівництво, транспорт і логістика, сільське господарство та сфера послуг. Ця мета досягається через зміцнення спроможності надавачів послуг професійної освіти та покращення умов для надання якісних й орієнтованих на ринок праці освітніх послуг, залучення вразливих груп населення і співпрацю з роботодавцями. Бюджет Програми складає 10 мільйонів євро. Програма Skills4Recovery триває з середини 2023 по середину 2026 року та охоплює Львівську, Вінницьку, Чернівецьку, Київську, Полтавську та Дніпропетровську області.
Ми використовуємо файли cookie, щоб персоналізувати вміст і рекламу, інтегрувати функції соціальних мереж та аналізувати наш трафік. Ми також передаємо нашим партнерам із соціальних мереж, реклами й аналітики інформацію про те, як ви користуєтеся нашим сайтом.