У Ржищеві учениці вивчали основи циркулярної економіки та розробили власні проєкти

5 березня 33 учениці Ржищівського індустріально-педагогічного фахового коледжу вивчали основи циркулярної економіки у програмі з розвитку підприємницьких та лідерських навичок для дівчат Girls Go Circular (GGC).

Учениці ознайомилися із основними принципами безпеки в інтернеті, мережевим етикетом, економікою замкненого циклу та відповідального споживання. Ці заходи дають можливість дітям отримати навички з ведення бізнесу та підприємництва, а також розвинути креативність, лідерство та навички комунікації.

Учасниці тренінгу розробили різноманітні проєкти, які базуються на принципах повторної переробки та екологічно відповідального споживання. Наприклад, учасниці представили ідею виготовлення дронів з вживаних деталей – з електронного сміття або «сплячих» смартфонів. Або відкриття еко-кавʼярні, де використовують посуд з переробленого пластику, а кавова гуща передається як добриво фермерам. Для відвідувачів із своїми чашками в презент – троянда. Також учасниці запропонували відкриття притулку для тварин, де з вживаного одягу шиють лежанки для собак і котів. Не менш цікавим став проєкт з фермою, де вирощують страусів і працює магазин та кафе з натуральною їжею. На всіх об’єктах ферми планують сортувати відходів. Інші ідеї – це пошиття сумок з переробленої еко-шкіри, де використовується фурнітура з натуральних матеріалів, виготовлення ваз і горщиків для вазонів з переробленого пластику, пошиття оригінальних футболок з вживаної тканини, розробка еко-упаковки для шоколаду з побажаннями або привітаннями покупцям.

«Навчальна ініціатива GGC дає можливість повірити в себе, і усвідомити, що точні науки можуть дати фундамент до успішної реалізації найсміливіших кар’єрних і бізнес амбіцій», – розповідає про навчальну ініціативу Ірина Демко, проєктна менеджерка Junior Achievement Ukraine.

За результатами навчання учасники отримали сертифікати про проходження тренінгу в межах курсу Girls Go Circular. Найближчим часом відбудеться ще один тренінг для учениці двох навчальних закладів Ржищева.

У 2024 році організатори планують охопити офлайн навчанням понад 1500 учасниць з Вінницької, Одеської, Тернопільської, Івано-Франківської, Сумської, Львівської, Закарпатської, Чернівецької та Київської областей.

Girls Go Circular – це освітній проєкт, що фінансується ЄС і навчає дівчат віком 14-19 років з усієї Європи цифровим та підприємницьким навичкам за допомогою програми онлайн-навчання про циркулярну економіку. В основі проєкту лежить Циркулярний навчальний простір (CLS) – платформа онлайн-навчання, яка пропонує студентам можливість поглибити свої знання про циркулярну економіку, набуваючи при цьому цифрових компетенцій.

В Україні програма GGC впроваджується, крім використання платформи онлайн-навчання, шляхом проведення одноденних офлайн-тренінгів. Тренери JA Ukraine з отриманої методичної підтримки розробили навчальні курси з циркулярної економіки для проведення відповідних тренінгів.

Ініціатива Girls Go Circular розпочалась у 2020 році з пілотного проєкту в шести європейських країнах – Болгарії, Греції, Італії, Португалії, Румунії та Сербії. У 2021 році до проєкту приєдналися Угорщина, Північна Македонія та Польща; у 2022 році Girls Go Circular розширився ще на три країни – Литву, Словенію та Україну, збільшивши загальне охоплення до 12 європейських країн.

Ми використовуємо файли cookie, щоб персоналізувати вміст і рекламу, інтегрувати функції соціальних мереж та аналізувати наш трафік. Ми також передаємо нашим партнерам із соціальних мереж, реклами й аналітики інформацію про те, як ви користуєтеся нашим сайтом.