На Львівщині та Буковині зареєстровано у грудні 44 учнівські міні-компанії


У Львівській та Чернівецькій областях зареєстровано у грудні 44 учнівські міні-компанії. Вони створені на базі 37 закладів професійно-технічної освіти та профільних коледжів цих областей, які беруть участь у цьогорічній навчальній програмі з розвитку підприємництва «Компанія» від ГО «Junior Achievement Ukraine». Найбільше таких міні-компаній зареєстровано на Львівщині – 26, ще 18 – на Буковині.

Найпопулярнішим напрямком діяльності молодих підприємців стала сфера харчування – 11 міні-компаній вирішили реалізовувати бізнес-ідеї, що передбачають випікання кондитерських виробів, виготовлення корисних напівфабрикатів, приправ, енергетичних батончиків, сухпайків, тощо. По 8 компаній засновано для пошиття одягу і виготовлення аксесуарів, а також створення декору для інтер’єрів. Засновники трьох учнівських компаній обрали своїм бізнесом металообробку. Ще по дві компанії займатимуться розробкою мобільних додатків та сільським господарством. Інші напрямки обрали 10 міні-компаній.

Середня кількість учасників міні-компанії – 6 чоловік. Їхній вік – 15-20 років. У більшості своїй це студенти випускних курсів закладів професійно-технічної освіти та профільних коледжів, які у Львові чи Чернівцях нещодавно пройшли молодіжний «Табір підприємництва», де під опікою своїх менторів з числа успішних підприємців України та свого регіону генерували бізнес-ідеї, вчилися відбирати з них найкращі та реалістичні, розробляли бізнес-плани, формували команди власних учнівських компаній.

– Ми дуже раді, що учасники навчальної програми «Компанія» уже успішно завершили перший етап навчання і зареєстрували свої міні-компанії. Кожна бізнес-ідея є унікальною і цікавою у плані реалізації. Якщо говорити про тенденції, то бачимо, що багато учнівських бізнес-ідей пов’язані із  тими викликами, з якими зараз зіткнулася Україна і спрямовані на допомогу армії та населенню. Це виготовлення турбопічок, свічок, ліхтариків, а також натуральних напівфабрикатів, які можна легко приготувати за будь-яких умов. Також ми прослідкували ще один тренд – це екологічність. Чимало бізнес-ідей пов’язані із ресайклінгом і повторним використанням матеріалів з метою зменшення негативного впливу виробництва на навколишнє середовище. Зокрема, це і виготовлення ароматизованих еко-блокнотів, пошиття одягу та аксесуарів із перероблених тканин, виготовлення свічок із матеріалів, що уже були в ужитку. Надзвичайно тішить, що учні вловлюють такі тенденції, які є дуже актуальними у світі, і готові розвивати соціально відповідальні проєкти, здобуваючи досвід підприємницької діяльності, – говорить Віра Другова, менеджерка програм Junior Achievement Ukraine.

Нагадаємо, з вересня 2022 року програми Junior Achievement Ukraine стартували у Львівській і Чернівецькій областях, до якої долучилися 37 закладів професійно-технічної освіти цих областей. В якості факультативу або гуртка вони впровадили навчальну програму з підприємництва «Компанія».

Проєкт реалізується громадською організацією Junior Achievement Europe за підтримки німецької федеральної компанії Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH, яка діє за дорученням уряду Німеччини.

Ми використовуємо файли cookie, щоб персоналізувати вміст і рекламу, інтегрувати функції соціальних мереж та аналізувати наш трафік. Ми також передаємо нашим партнерам із соціальних мереж, реклами й аналітики інформацію про те, як ви користуєтеся нашим сайтом.