Skills4Recovery та JA Ukraine провели ярмарок молодіжного підприємництва Junior EXPO-2024 у Києві

51 учнівська мінікомпанія з 34 закладів професійної (професійно-технічної) освіти, фахових вищих та передвищих закладів освіти Київської, Полтавської, Дніпропетровської, Львівської, Кіровоградської областей взяли участь у ярмарку молодіжного підприємництва Junior EXPO-2024. Захід відбувся 21 квітня в Києві та зібрав понад 250 учасників.

Подія об’єднала на одному майданчику учасників із різних навчальних проєктів на базі програми «Компанія». Зокрема, участь узяли 24 учнівських мінікомпаній із проєкту розвитку підприємницьких навичок «Бізнес-навички для зростання економіки» з десяти закладів освіти Дніпропетровської, Київської та Полтавської областей. Цей проєкт впроваджується в межах програми «Професійна освіта в Україні/Skills4Recovery», що реалізується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за дорученням Федерального уряду Німеччини.

«Програма “Професійна освіта в Україні / Skills4Recovery” підтримує розвиток підприємницьких навичок у здобувачів професійної освіти в Україні та складається з різних компонентів. Це навчальні курси для студентів, викладачів професійної освіти та підприємців-початківців. Усі вони спрямовані на те, щоб навчити мислити нестандартно, бути інноваційними, застосовувати підприємницькі навички. Наша співпраця з Junior Achievement дає змогу розвинути та зміцнити потенціал людей, які відбудовуватимуть та розвиватимуть Україну, — звернувся до учасників Міхаель Пауло, директор програми «Професійна освіта в Україні / Skills4Recovery». — Сьогодні тут на ярмарку панує неймовірна атмосфера. Усі мінікомпанії мають достойну та цікаву продукцію. Дуже приємно бачити в одному місці настільки енергійну і вмотивовану молодь. Це надихає мене й моїх колег невпинно працювати далі».

Ярмарок молодіжного підприємництва є одним із важливих складових курсу «Компанія». Навчальний ефект від таких ярмарків полягає в можливості для учнів на практиці застосувати навички: презентувати продукцію, робити продажі, практикувати ділове спілкування та перемовини. А міжрегіональний склад учасників дає можливість обмінятися ідеями та досвідом з однолітками з інших областей.

«Сьогодні нам вдалося об’єднати на одному майданчику учнівські проєкти з 5 областей. Це дійсно свято молодіжного підприємництва, де учасники демонструють власну продукцію, презентують послуги, отримують практичний досвід. Ми вдячні нашим партнерам — Департаменту освіти і науки Київської ОВА, Навчально-методичному центру професійно-технічної освіти в Дніпропетровській області, GIZ, програмі Skills4Recovery — за активну співпрацю», — розповіла Ірина Демко, менеджерка проєктів JA Ukraine.

На ярмарку Junior EXPO-2024 у Києві учні відчули себе справжніми підприємцями: вони презентували свої мінікомпанії та власну продукцію. Молоді підприємці представили товари та послуги різних категорій:
– чайні бомбочки з ізомальту (TeaVerse);
– сувенірна продукція – букети квітів, кошики зі стрічок (BAGIRA);
– фруктова пастила та фріпси (VEGEpaste&frips);
– сувенірна продукція з петриківським розписом (Paint Company);
– вироби та прикраси з епоксидної смоли (EPOXI WONDERS);
– прикраси з бісеру (Glisen Mirage);
– розпис дерев’яних намистин (Wood paint);
– мило ручної роботи незвичної форми (BUBBLE);
– трубочки з різними начинками та лимонад («Смак дитинства»);
– кейк-попси, чизкейки у вигляді морозива, узвар (Sweet Beauty);
– натуральні фруктові чаї (Art of Tea);
– кондитерські та кулінарні вироби (Кулінарний Art House «Грушевський»);
– розкладні мангали (Ватра Craft);
– меблі з піддонів (Pallett Art);
– вироби з вишивкою (Швейний Етно дім «ГарнаЯ»);
– аксесуари для косплею та дитячі іграшки (Cosplay blades ua);
– одяг із переробленого пластику («Вогники»);
– декор та сувеніри з автобрухту (Creative motor mechanic);
– вироби з глини (Lanson);
– квіти з використаних пластмасових пляшок (ECO MAGNATES);
– мікрозелень («Ну, типу біологи»);
– японський десерт «Моті» (Moti mania);
– солодкий шашличок – фаст-фуд (Chubby Cat);
– моделювання кульок, бульбашкове шоу, аквагрим, малювання хною, флеш-тату (Edelweiss).

Також учасники ярмарку провели для відвідувачів авторські майстер-класи.

Наступним етапом проєкту стане регіональний відбір кращих мінікомпаній у кожній області. У травні фіналісти наступного етапу змагатимуться на всеукраїнському конкурсі «JA компанія року 2024» за перше місце і право представляти Україну на європейському фестивалі підприємництва Gen-E в Італії.

Нагадаємо, у 2024 році подібні ярмарки відбулися в Івано-Франківську (31 березня), Хмельницькому (14 квітня) та Чернівцях (21 квітня). Завершальний ярмарок пройде 28 квітня у Львові.

Про Програму «Компанія»
Протягом кількох місяців поточного навчального року учні Міжрегіонального вищого професійного училища з поліграфії та інформаційних технологій, Дніпровського центру професійно-технічної освіти, Криворізького центру підготовки та перепідготовки робітничих кадрів будівельної галузі, Київського професійного технологічного коледжу, Київського професійного коледжу сфери послуг, Білоцерківського професійного коледжу, Васильківського професійного ліцею, Вищого професійного училища №7 м. Кременчука, Кременчуцького професійно-технічного училища № 26, Вищого професійного гірничо-будівельного училища (Полтавська область) та їхні наставники опановували навички підприємництва на практиці. А саме — сформували бізнес-ідеї, заснували навчальні мінікомпанії, навчилися писати бізнес-плани, здобули знання з фінансового, маркетингового управління підприємством, розробили прототипи та випустили власну готову продукцію. Учасникам програми допомагали бізнес-ментори — досвідчені успішні підприємці.

Ми використовуємо файли cookie, щоб персоналізувати вміст і рекламу, інтегрувати функції соціальних мереж та аналізувати наш трафік. Ми також передаємо нашим партнерам із соціальних мереж, реклами й аналітики інформацію про те, як ви користуєтеся нашим сайтом.