У Львові відбувся ярмарок молодіжного підприємництва Junior EXPO-2024

42 навчальні мінікомпанії з 33 закладів професійної (професійно-технічної), фахових вищих та передвищих закладів освіти Львівської та Дінпропетровської областей взяли участь у ярмарку молодіжного підприємництва Junior EXPO-2024. Захід відбувся 29 квітня у Львові та зібрав понад 200 учасників.

Подія об’єднала на одному майданчику учасників з різних навчальних проєктів на базі навчальної програми «Компанія». Зокрема участь взяли 32 мінікомпанії з річного курсу з підприємництва «Компанія» та 10 мінікомпаніq з проєкту розвитку підприємницьких навичок «Бізнес-навички для зростання економіки».

«Приємно дивують винаходи й вироби студентів наших освітніх закладів. Це ще один доказ того, що професійно-технічна освіта крута, вона не лише дає знання, а й допомагає виховати у собі підприємця. Щиро вірю, що невдовзі на українських ринок вийдуть багато нових брендів, які взяли початки з професійно-технічних закладів, адже у вас неодмінно є потенціал та круті ідеї!», – звернувся до учасників заступник начальника Львівської ОВА Олександр Кулепін.

Ярмарок молодіжного підприємництва є одним з важливих складових курсу «Компанія». Навчальний ефект від таких ярмарків полягає у можливості для учнів на практиці застосувати навички: презентувати продукцію, робити продажі, практикувати ділове спілкування та перемовини. А міжрегіональний склад учасників дає можливість обмінятися ідеями та досвідом з однолітками з інших областей.

«Хочу подякувати, що дух підприємництва перемагає у закладах профтехосвіти. Сьогодні Львівщина створила майже у два рази більше навчальних бізнес-проєктів, ніж минулого року, – розповів Олег Паска, директор Департаменту освіти і науки Львівської ОВА. – За майже три роки співпраці з Junior Achievement нам вдалося реалізувати багато спільних успішних проєктів, які націлені на розвиток підприємництва у закладах професійно-технічної освіти. Тому я завжди рекомендую команду JA Ukraine колегам з департаментів освіти і наук інших областей як надійних партнерів, які підтримують професійну освіту в Україні».

Учні відчули себе справжніми підприємцями: презентували мінікомпанії та продукцію, над якою працювали майже рік. На ярмарку були представлені товари і послуги різних категорій – харчові продукти та напої, декоративні вироби ручної роботи, сувенірна продукція, креативні розваги та освіта, екологічні продукти, товари для дітей, інновації як то комп’ютерні миші, розроблені для людей з інвалідністю та захисні окулярні накладки для комфортнішої та безпечнішої роботи за комп’ютером, кейкапи з випуклими символами для людей з порушенням зору, інші вироби виготовлені за допомогою технології 3D-друку. Також учасники ярмарки Junior EXPO-2024 провели для львів’ян та гостей міста 10 авторських майстер-класів.

«Другий рік поспіль наша команда проводить ярмарок молодіжного підприємництва Junior EXPO у Львові. Львівщина є лідером впровадження навчальної програми з підприємництва «Компанія» від Junior Achievement в Україні. До порівняння: у 2023 році Львівщина представила 24 мінікомпанії з 22 навчальних закладі , а у 2024 році таких проєктів стало 45. Їх створили на базі 36 навчальних закладів області, завдяки чому здобувачі освіти розвивають свої бізнес-ідеї та здобувають актуальні підприємницькі навички на практиці»», – зазначила Віра Другова, менеджерка програм JA Ukraine.

«Сьогодні нам вдалося об’єднати на одному майданчику навчальні проєкти з 2 областей. Це дійсно свято молодіжного підприємництва, де учасники демонструють власну продукцію, презентують послуги, отримують практичний досвід. Ми вдячні нашим партнерам – Департаменту освіти і науки Львівської ОВА, Департаменту освіти Львівської міської ради, GIZ, програмі Skills4Recovery – за активну співпрацю. У наступному році ми плануємо розпочати навчальні програми ще у 6 областях та продовжувати роботу у попередніх 12 регіонах», – розповіла Ірина Демко, менеджерка проєктів JA Ukraine.

Протягом 2023-2024 навчального року учні закладів професійної (професійно-технічної), фахової вищої та передвищої освіти області та їхні наставники опанували навички підприємництва на практиці. А саме – сформулювали бізнес-ідеї, заснували навчальні мінікомпанії, навчились писати бізнес-план, здобули знання з фінансового, маркетингового управління підприємством, розробили прототипи та випустили власну готову продукцію. Учасникам програми допомагали бізнес-ментори – досвідчені успішні підприємці.

У травні відбудуться регіональні відбори кращих мінікомпаній з кожної області, фіналісти яких змагатимуться на всеукраїнському конкурсі «JA компанія року 2024» за перше місце і право представляти Україну на європейському фестивалі підприємництва Gen-E в Італії.

Нагадаємо, у 2024 році подібні ярмарки відбулися в Івано-Франківську (31 березня), Хмельницькому (14 квітня), Чернівцях (20 квітня) та Києві (21 квітня). Загалом у п`яти ярмарках взяли участь 207 мінікомпаній з 142 закладів професійної (професійно-технічної), фахової вищої та передвищої освіти Вінницької, Дніпропетровської, Івано-Франківської, Київської, Львівської, Полтавської, Тернопільської, Хмельницької Чернівецької областей та міста Києва. Протягом місяця учасниками ярмарків стали понад 1000 осіб – учнів та вчителів закладів освіти, які долучились до курсу з підприємництва на базі програми “Компанія”.

Ми використовуємо файли cookie, щоб персоналізувати вміст і рекламу, інтегрувати функції соціальних мереж та аналізувати наш трафік. Ми також передаємо нашим партнерам із соціальних мереж, реклами й аналітики інформацію про те, як ви користуєтеся нашим сайтом.