У Чернівцях відбувся ярмарок молодіжного підприємництва Junior EXPO-2024

37 учнівських мінікомпаній з 26 закладів професійної (професійно-технічної) Буковини, Тернопільщини та Дніпровщини взяли участь у ярмарку молодіжного підприємництва Junior EXPO-2024. Захід відбувся 20 квітня у Чернівцях та зібрав близько 200 учасників. Восени 2023 року ці заклади освіти долучилися до програми «Компанія» від Junior Achievement Ukraine (JA Ukraine).

«Сьогодні стільки юних молодих прекрасних облич з Чернівецької, Тернопільської, Дніпропетровської областей. Такі ярмарки – це майбутнє. Тому що саме наша молодь – це майбутнє України, саме їм випало будувати незалежну, суверенну, єдину і прекрасну нашу країну», – звернулась до учасників ярмарку Альона Атаманюк, перша заступниця начальника Чернівецької ОВА.

Ярмарок молодіжного підприємництва є одним з важливих складових курсу «Компанія». Навчальний ефект від таких ярмарків полягає у можливості для учнів на практиці застосувати навички: презентувати продукцію, робити продажі, практикувати ділове спілкування та перемовини. А міжрегіональний склад учасників дає можливість обмінятися ідеями та досвідом з однолітками з інших областей.

«Дякую організаторам за хороший захід, дякую Чернівецькій області як приймаючій стороні. Вірю в те, що такий ярмарок буде проходити у нас в Тернопільській області», – зазначила Ольга Хома, директорка департаменту освіти і науки Тернопільської ОВА. «Україна насправді потребує такого молодого покоління, яке готове жити навчатися і розвивати нашу країну. Я бажаю кожному з вас мріяти, надихатися і реалізовувати свої мрії в нашій Україні», – додала Ольга Хома.

«Приємно бачити учасників з Чернівців, Тернополя Дніпра. Це дуже важливий з точки зору майбутньої відбудови України», – сказав під час відкриття ярмарку Юрій Лесюк, заступник мера Чернівців.

Учні відчули себе справжніми підприємцями: презентували мінікомпанії та продукцію, над якою працювали майже рік. На ярмарку були представлені товари і послуги різних категорій – декоративні вироби ручної роботи, креативні вироби для дому, кулінарні вироби та корисні солодощі, етнічні та творчі вироби, спеціалізовані послуги та продукти, як то переробка краваток у аксесуари, розпис і адаптація атрибутики війни, а також мобільні шашличниці та органайзери. Також учасники ярмарки Junior EXPO-2024 провели для чернівчан та гостей міста 16 авторських майстер-класів.

«Сьогодні нам вдалося організувати справжнє свято молодіжного підприємництва. Активна постійна співпраця JA Ukraine з Департаментом освіти і науки Чернівецької ОВА, міською радою Чернівців, Департаментом освіти і науки Тернопільскої ОВА, GIZ, Skills4Recovery дала неймовірні результати. Ярмарок сьогодні є особливим. Адже тут присутні учасники з трьох областей. Це знаково, що в такий непростий для всієї країни, час ми об’єдналися задля розвитку і побудови успішного майбутнього України», – розповіла Віра Другова, менеджерка проєктів JA Ukraine.

Протягом 2023-2024 навчального року учні закладів професійної (професійно-технічної), фахової вищої та передвищої освіти області та їхні наставники опанували навички підприємництва на практиці. А саме – сформулювали бізнес-ідеї, заснували навчальні мінікомпанії, навчились писати бізнес-план, здобули знання з фінансового, маркетингового управління підприємством, розробили прототипи та випустили власну готову продукцію. Учасникам програми допомагали бізнес-ментори – досвідчені успішні підприємці.

«Вже другий рік поспіль наш навчальний заклад є учасником програми “Компанія” від JA Ukraine. Нам пощастило брати участь у ярмарках в Литві, Львові та Чернівцях, де учні отримали безцінний досвід підприємницької діяльності: планування, виконання проєктів спілкування з клієнтами і партнерами, робота в команді, координація своїх дій з іншими учасниками. Крім того, участь у ярмарках дозволяє молодим підприємцям випробувати свої ідеї на практиці, виявити сильні та слабкі сторони власних проєктів і набути цінного досвіду для майбутнього – чи то власний бізнес або робота в інших сферах», – поділилась досвідом участь у програмі «Компанія» Олеся Гончарук, педагогиня ВПУ №3 м. Чернівці.

«Курс «Компанія» дав можливість реалізувати себе, додав впевненості у власних силах, надав відчуття сучасного життя, показав Бо підприємництвом ми зустрічаємося одразу як закриваються двері закладу освіти і відкриваються двері першої роботи. Ми починаємо з того, що ми продаємо своє ім’я, аби влаштуватися на роботу. Далі вже кожен сам вирішує – чи створити власне підприємство і розвиватися та втілювати мрії, або бути найманим працівником і так само працювати над своїми ідеями», – додає Діана Яценко, педагогиня Тернопільського вищого професійного училища сфери послуг та туризму

У травні відбудеться регіональний відбір кращих мінікомпаній області, фіналісти якого змагатимуться на всеукраїнському конкурсі «JA компанія року 2024» за перше місце і право представляти Україну на європейському фестивалі підприємництва Gen-E в Італії.

Нагадаємо, у 2024 році подібні ярмарки відбулися в Івано-Франківську (31 березня), Хмельницькому (14 квітня), Чернівцях (20 квітня) та Києві (21 квітня). Заключний ярмарок пройде 28 квітня у Львові.

Ми використовуємо файли cookie, щоб персоналізувати вміст і рекламу, інтегрувати функції соціальних мереж та аналізувати наш трафік. Ми також передаємо нашим партнерам із соціальних мереж, реклами й аналітики інформацію про те, як ви користуєтеся нашим сайтом.