У Києві відбувся ярмарок молодіжного підприємництва Junior EXPO-2024

51 учнівська мінікомпанія з 34 закладів професійної (професійно-технічної), фахових вищих та передвищих закладів освіти Київської, Полтавської, Дніпропетровської, Львівської, Кіровоградської областей взяли участь у ярмарку молодіжного підприємництва Junior EXPO-2024. Захід відбувся 21 квітня у Києві та зібрав понад 250 учасників.

Подія об’єднала на одному майданчику учасників з різних навчальних проєктів на базі навчальної програми «Компанія». Зокрема участь взяли 24 мінікомпанії з проєкту розвитку підприємницьких навичок «Бізнес-навички для зростання економіки», 23 мінікомпанії з річного курсу з підприємництва «Компанія» та 4 мінікомпанії з проєкту 10XChallenge.

«Я хочу подякувати JA Ukraine за можливість для молоді взяти участь у ярмарку молодіжного підприємництва. Діти під час таких заходів вмотивовані, залучені до активної підприємницької діяльності. І те, що ми зараз закладемо у нашу молодь, впливатиме на успіх та розвиток нашої країни в майбутньому», – звернулась до учасників ярмарку Ярослава Тростянська, директорка Департаменту освіти і науки Київської ОВА. «У 2023-2024 навчальному році громадська організація провела низку корисних заходів у Київській області, залучаючи учнів, студентів, викладачів, майстрів виробничого навчання. Сьогодні тут представлені 25 мінікомпаній з 18 закладів освіти Київщини.», – додала Ярослава Тростянська.

Ярмарок молодіжного підприємництва є одним з важливих складових курсу «Компанія». Навчальний ефект від таких ярмарків полягає у можливості для учнів на практиці застосувати навички: презентувати продукцію, робити продажі, практикувати ділове спілкування та перемовини. А міжрегіональний склад учасників дає можливість обмінятися ідеями та досвідом з однолітками з інших областей.

«Досвід співпраці з Junior Achievement безцінний у всіх планах. Тому що про підприємництво зараз говорять всі. У нинішніх реаліях необхідно бути фінансово грамотним, прищеплювати молоді підприємницькі навички, особливо учням і студентам, які вже випускаються. Участь у програмах Junior Achievement дає можливість учасникам отримати підприємницький досвід у реальних умовах», – зазначила, Олена Гришаєва, в.о. директора Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Дніпропетровській області. «Наші учасники сьогодні презентують 14 мінікомпаній з 9 навчальних закладів Дніпропетровської області. В планах на наступний рік залучити якомога більше закладів освіти до програм Junior Achievement», – підсумувала Олена Гришаєва.

Учні відчули себе справжніми підприємцями: презентували мінікомпанії та продукцію, над якою працювали майже рік. На ярмарку були представлені товари і послуги різних категорій – харчові продукти та напої, декоративні вироби ручної роботи, сувенірна продукція, креативні розваги та освіта, екологічні продукти та вироби з вторсировини. Також учасники ярмарки Junior EXPO-2024 провели для киян та гостей міста 19 авторських майстер-класів.

«Сьогодні нам вдалося об’єднати на одному майданчику учнівські проєкти з 5 областей. Це дійсно свято молодіжного підприємництва, де учасники демонструють власну продукцію, презентують послуги, отримують практичний досвід. Ми вдячні нашим партнерам – Департаменту освіти і науки Київської ОВА, Навчально-методичному центру професійно-технічної освіти у Дніпропетровській області, GIZ, програмі Skills4Recovery, Wiley – за активну співпрацю. У наступному році ми плануємо розпочати навчальні програми ще у 6 областях та продовжувати роботу у попередніх 12 регіонах», – розповіла Ірина Демко, програмна менеджерка JA Ukraine.

Протягом 2023-2024 навчального року учні закладів професійної (професійно-технічної), фахової вищої та передвищої освіти області та їхні наставники опанували навички підприємництва на практиці. А саме – сформулювали бізнес-ідеї, заснували навчальні мінікомпанії, навчились писати бізнес-план, здобули знання з фінансового, маркетингового управління підприємством, розробили прототипи та випустили власну готову продукцію. Учасникам програми допомагали бізнес-ментори – досвідчені успішні підприємці.

У травні відбудуться регіональні відбори кращих мінікомпаній з кожної області, фіналісти яких змагатимуться на всеукраїнському конкурсі «JA компанія року 2024» за перше місце і право представляти Україну на європейському фестивалі підприємництва Gen-E в Італії.

Нагадаємо, у 2024 році подібні ярмарки відбулися в Івано-Франківську (31 березня), Хмельницькому (14 квітня), та Чернівцях (20 квітня). Заключний ярмарок пройде 28 квітня у Львові.

Ми використовуємо файли cookie, щоб персоналізувати вміст і рекламу, інтегрувати функції соціальних мереж та аналізувати наш трафік. Ми також передаємо нашим партнерам із соціальних мереж, реклами й аналітики інформацію про те, як ви користуєтеся нашим сайтом.