У Хмельницькому відбувся Junior EXPO-2024

14 квітня Хмельницькому відбувся Ярмарок молодіжного підприємництва Junior EXPO-2024. У ньому взяли участь 48 учнівських міні-компаній з 31 закладу професійної (професійно-технічної), фахової вищої та передвищої освіти Хмельниччини та Вінниччини. Восени 2023 року ці заклади долучилися до програми «Компанія» від Junior Achievement Ukraine (JA Ukraine).

Учні відчули себе справжніми підприємцями: презентували міні-компанії та продукцію, над якою працювали майже рік. На ярмарку були представлені товари і послуги різних категорій – готові оригінальні страви та напої, прикраси та аксесуари, сувенірна продукція, корисні товари для дому та побуту, вироби, надруковані на 3D принтері, послуги з ремонту мобільних девайсів та виготовлення боксів для утилізації батарейок. Також учасники ярмарки Junior EXPO-2024 провели для хмельничан та гостей міста 9 авторських майстер-класів.

Ярмарку відвідав заступник міського голови Хмельницького Микола Ваврищук. «Підприємництво – це те, що дає поштовх і розвиває нашу країну. Сьогодні завдяки бізнесу наповнюється бюджет і ми можемо допомагати Збройним Силам України. Це все взаємопов’язано. Я би хотів, щоб ви і далі розвивались, маючи ці навички», – звернувся до учасників ярмарку Микола Ваврищук.

«Сьогодні нам вдалося організувати справжнє свято молодіжного підприємництва. Активна постійна співпраця JA Ukraine з Департаментом освіти і науки Хмельницької ОДА, міською радою Хмельницького, Науково-методичним центром професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області дала неймовірні результати. Хмельницька область входить у трійку регіонів України, які найактивніше розвивають навчальну програму з підприємництва «Компанія» від Junior Achievement. 33 навчальні міні-компанії створено на базі 23 навчальних закладів області, завдяки чому здобувачі освіти розвивають свої бізнес-ідеї та здобувають актуальні підприємницькі навики на практиці», – розповіла Віра Другова, менеджерка програм JA Ukraine. «У наступному навчальному році наша організація, окрім вже відомій тут програми «Компанія», планує запровадити курс «Фінансова грамотність», – оголосила Віра Другова.

«Вінниччина була обрана як одна з перспективних областей для навчання молоді в рамках програми «Компанія» і ми не помилилися! 15 компаній з 8 навчальних закладів активно працювали і гідно представили свої результати на ярмарку в Хмельницькому. Саме завдяки таким програмах молодь має можливість розвиватися та пробувати свої сили в підприємництві», – додала Ірина Демко, проєктна менеджерка JA Ukraine.

Протягом 2023-2024 навчального року учні закладів професійної (професійно-технічної), фахової вищої та передвищої освіти області та їхні наставники опанували навички підприємництва на практиці. А саме – сформулювали бізнес-ідеї, заснували навчальні міні-компанії, навчились писати бізнес-план, здобули знання з фінансового, маркетингового управління підприємством, розробили прототипи та випустили власну готову продукцію. Учасникам програми допомагали бізнес-ментори – досвідчені успішні підприємці Хмельниччини.

У травні відбудеться регіональний відбір кращих міні-компаній області, фіналісти якого змагатимуться на всеукраїнському конкурсі «JA компанія року 2024» за перше місце і право представляти Україну на європейському фестивалі підприємництва Gen-E в Італії.

Ми використовуємо файли cookie, щоб персоналізувати вміст і рекламу, інтегрувати функції соціальних мереж та аналізувати наш трафік. Ми також передаємо нашим партнерам із соціальних мереж, реклами й аналітики інформацію про те, як ви користуєтеся нашим сайтом.