Перший ярмарок молодіжного підприємництва Junior EXPO-2024 відбувся в Івано-Франківську

31 березня в Івано-Франківську відбувся перший Ярмарок молодіжного підприємництва Junior EXPO-2024. У ньому взяли участь 29 учнівських міні-компаній з 19 закладів професійної (професійно-технічної) Прикарпаття, які восени 2023 року долучилися до програми «Компанія» від Junior Achievement Ukraine (JA Ukraine).

Учні відчули себе справжніми підприємцями: презентували міні-компанії та продукцію, над якою працювали майже рік. На ярмарку були представлені товари і послуги різних категорій – готові оригінальні страви та напої, прикраси та аксесуари, сувенірна продукція, корисні товари для дому та побуту, вироби з вторсировини та переробленого пластику. Також учасники ярмарки Junior EXPO-2024 провели для франківчан та гостей міста 9 авторських майстер-класів.

Ярмарку відвідав міський голова Івано-Франківська Руслан Марцинків. «Це результат клопіткої роботи й співпраці влади та молоді. На правду, це великий позитив. Вітаю представників з цілої області», – поділився враженнями про захід мер міста.

«Сьогодні нам вдалося організувати справжнє свято молодіжного підприємництва. Активна постійна співпраця JA Ukraine з Департаментом освіти і науки Івано-Франківської ОДА, Департаментом освіти і науки Івано-Франківської міської ради дала неймовірні результати. До міжнародного навчального курсу долучились близько 250 учнів та більше 30 вчителів зі всієї області», – розповіла Віра Другова, менеджерка програм JA Ukraine. «У наступному навчальному році наша організація, окрім вже відомій тут програми «Компанія», планує запровадити курс «Фінансова грамотність», – оголосила Віра Другова.

Протягом 2023-2024 навчального року учні закладів професійної (професійно-технічної) освіти області та їхні наставники опанували навички підприємництва на практиці. А саме – сформулювали бізнес-ідеї, заснували навчальні міні-компанії, навчились писати бізнес-план, здобули знання з фінансового, маркетингового управління підприємством, розробили прототипи та випустили власну готову продукцію. Учасникам програми допомагали бізнес-ментори – досвідчені успішні підприємці Прикарпаття.

У травні відбудеться регіональний відбір кращих міні-компаній області, фіналісти якого змагатимуться на всеукраїнському конкурсі «JA компанія року 2024» за перше місце і право представляти Україну на європейському фестивалі підприємництва Gen-E в Італії.

Ми використовуємо файли cookie, щоб персоналізувати вміст і рекламу, інтегрувати функції соціальних мереж та аналізувати наш трафік. Ми також передаємо нашим партнерам із соціальних мереж, реклами й аналітики інформацію про те, як ви користуєтеся нашим сайтом.