16-17 жовтня в Івано-Франківську відбувся Табір Підприємництва для студентів закладів професійно-технічної освіти регіону. Протягом двох днів місцева молодь опановувала підприємницькі навички під опікою успішних бізнесменів регіону.

Учасниками цієї навчальної події від ГО Junior Achievement Ukraine (JA Ukraine) стали 83 учня та 19 вчителів із закладів профтехосвіти Прикарпаття. В цьому навчальному році 2023-24 міжнародні програми запрацюють у всіх закладах профтехосвіти в таких містах як Івано-Франківськ, Городенка, Коломия, Надвірна, селищах Богородчани, Брошнів-Осада, Войнилів, Кути, Отинія, селі Коршів.

«Табір Підприємництва – це дводенний інтенсив для учнів, тривалістю 2 дні, спрямований на розвиток підприємницьких навичок у молодого покоління. Працюючи в командах, учні вирішують практичні завдання за підтримки бізнес-менторів, а також презентують їх на розгляд журі, яке визначає найкращу бізнес-ідею» – зазначила Віра Другова, менеджерка програм Junior Achievement Ukraine.

Головний принцип роботи Табору підприємництва – це навчання через практику. Для цього його учасники створили команди, які генерували та аналізували свої бізнес-ідеї. В цьому молоді допомагали ментори з успішних компаній регіону: Юлія Савка, Віктор Туркевич, Андрій Лелюк, Володимир Кузенко та Микола Городецький.

Після завершення навчання журі Табору підприємництва визначило його переможців та призерів. До складу журі також увійшли провідні спеціалісти державної адміністрації, бізнес асоціацій та відомі бізнесмени:
Ігор Маркуц, Заступник Голови правління ПрАТ «Івано-Франківський завод «Промприлад»
Гаврилюк Ігор Олегович, заступник директора департаменту-начальник управління освіти і науки департаменту освіти і науки обласної державної адміністрації
Тетяна Кузенко, співзасновниця компанії «Домашній пломбір» ( ТМ JEREMY)
Віктор Вінтоняк – член правління Бізнес асоціації Івано-Франківська, координатор програми “Стратегія розвитку міста 2030”
Марія Савка – Віцепрезидент Івано Франківської Торгово Промислової Палати.

За результатами вибору журі 3 місце посів Центр професійно-технічної освіти №1 м Івано-Франківська. Команда «YakFaino» презентувала бізнес-ідею із пошиття кейсів для ноутбуків із фетру.

2 місце отримав Державний навчальний заклад «Коломийський професійний ліцей сфери послуг». Бізнес-ідея команди «Coine» полягала у організації екскурсійного туру Прикарпаттям. Учні продумали цікавий еко-маршрут і різноманітні активності, зокрема кожен турист зможе висадити дерево на початку подорожі. Родзинкою цього еко-туру стануть глиняні статуетки, які учні будуть дарувати туристам для того, щоб вони могли відмітити своє дерево і закарбувати цей момент на довгі роки.

Переможцями стали студенти вищого професійного училища №21 з м. Івано-Франківська. Їхня компанія Soft Metal отримала 1 місце за бізнес-ідею виготовлення інтелектуальних головоломок з металу.

Всі інші учасники отримали дипломи про участь у навчальному заході «Табір підприємництва»

Проєкт реалізується громадською організацією Junior Achievement Ukraine за підтримки німецької федеральної компанії Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH, яка діє за дорученням уряду Німеччини.

Ми використовуємо файли cookie, щоб персоналізувати вміст і рекламу, інтегрувати функції соціальних мереж та аналізувати наш трафік. Ми також передаємо нашим партнерам із соціальних мереж, реклами й аналітики інформацію про те, як ви користуєтеся нашим сайтом.