З приємністю повідомляємо, що JA Worldwide номіновано на Нобелівську премію миру 2023 року, другий раз за два роки. Junior Achievement Ukraine є членом JA Worldwide.
Варто зазначити, що кандидатури номінантів висуваються лише від глав держав і певних посадових осіб, професорів університетів з визначених галузей, минулих лауреатів Нобелівської премії та деяких інших відомих осіб. Протягом останнього року до JA звернулися кілька відповідних номінантів, і, хоча особа кожного номінанта офіційно залишається анонімною протягом 50 років, ми знаємо, що принаймні одну з цих номінацій було прийнято Комітетом Нобелівської премії миру. Можливо, їх було більше.
Заснована 104 роки тому, зараз JA є однією з найбільших неурядових організацій у світі, що опікується молоддю. Лише за останній рік понад 15 мільйонів студентів пройшли навчання з працевлаштування та підприємницької діяльності. Працюючи e понад 100 країнах, JA допомагає молоді розвивати навички та ділове мислення для створення бізнесу, пошуку цікавої роботи та створення процвітаючих спільнот. У Нігерії, наприклад, JA навчає молодь професійним навичкам, які, як було доведено, є привабливою альтернативою членству в Боко Харам. У колишніх комуністичних країнах JA була однією з перших неурядових організацій, допущених до шкіл, з навчальною програмою, яка дає молоді можливість взяти на себе відповідальність за власне майбутнє.
На Близькому Сході місцевий бренд JA відомий як INJAZ (що в перекладі з арабської означає «досягнення») і навчає як хлопців, так і дівчат, надаючи їм змогу мати економічну незалежність, а не бути заманеними в організації, які використовують недосвідченість молоді. А в Норвегії, де JA відомий як Ungt Entreprenørskap і представлений як співпраця між громадянським суспільством, системою освіти та діловим світом, молоді люди запалюють своєю творчістю, створюють стартапи з нуля. В Україні осередок JA продовжив свою роботу незважаючи на повномасштабне вторгнення. Діти продовжують опановувати підприємницькі навички, навіть під час сигналів повітряної тривоги генерують творчі бізнес ідеї для сталого розвитку і відбудови українського суспільства.
Завдяки навчанню у JA студенти розвиваються амбіції, що виходять за межі їхньої власної економічної вигоди. При цьому молоді люди розуміють, що підприємництво — це не лише засіб для фінансового успіху для них самих та їхніх сімей, але й засіб для розвитку соціальної стабільності та побудови здорових громад. Студенти та випускники JA створюють компанії, які пропонують продукти та послуги, що задовольняють потреби споживачів, сприяють процвітанню екосистеми співробітників, партнерів і постачальників. А також докорінно змінюють світ або принаймні свій місцеву громаду.
Дані про вплив показали, що підприємницька освіта не просто готує молодь до підприємницької діяльності. Це навчання також розвиває навички готовності до роботи, сприяє творчості та формує стійкість. Для багатьох студентів ранній досвід роботи в якості СЕО або ССО допомагає їм розвинути особисту ефективність, що дає поштовх у досягненні власних цілей, незалежно від викликів попереду. JA також може познайомити їх зі світом, з яким їхні батьки не можуть це зробити, і змінити їхню життєву траєкторію, надаючи професійні навички та економічні можливості.
Враховуючи глобальний вплив JA, а також екосистему, яка живить глобальну спільноту випускників, організація також будує транскордонні дружні стосунки, які зміцнюють світ: цікавість до культурних і релігійних практик, шанобливі та чесні розмови, очікування рівності та рівні можливості і безпрограшний підхід до конфлікту.
Ашіш Адвані, генеральний директор JA Worldwide, поділився своєю точкою зору про номінування: «Мир можливий лише тоді, коли молодь у всіх країнах і регіонах має економічні можливості. Створюючи можливості, процвітання та віру в себе, робота JA розширює можливості молоді в понад 100 країнах з навичками та мисленням для побудови процвітаючих спільнот. Понад століття JA працює в зонах політичної нестабільності, насильства та війни, допомагаючи молоді розвивати підприємницькі навички та економічну стійкість. Завдяки цій роботі JA Worldwide з року в рік визнана однією з десяти найкращих неурядових організацій у світі, яка надає економічні можливості мільйонам молодих людей».
З 1901 по 2022 рік Нобелівську премію миру присуджено 140 лауреатам, серед яких 110 осіб і 30 організацій. Серед цих 30 організацій є ще одна організація зі щорічного списку десяти найкращих неурядових організацій, Лікарі без кордонів (Лікарі без кордонів), яка була нагороджена Нобелівською премією миру в 1999 році. ЮНІСЕФ, ще одна неурядова організація, яка опікується молоддю, була нагороджена нагородою в 1965 році після статусу номінанта протягом кількох років.