Освітня громадська організація Junior Achievement Ukraine отримує статус повноправного члена всесвітньої мережі JA Worldwide

У вівторок, 28 листопада 2023 року відбулася щорічна Генеральна Асамблея європейської організації Junior Achievement (JA), на якій українській філії було надано офіційний статус повноправного члена всесвітньої організації JA Worldwide. Після двох років активної роботи в статусі спостерігача Junior Achievement Ukraine стає повноправним учасником всесвітнього руху з навчання молоді підприємництву і фінансовій грамотності та підготовки до побудови кар’єри.

Junior Achievement Ukraine – частина всесвітньої мережі Junior Achievement Worldwide, яка була заснована у США понад 100 років тому провідними бізнесменами та корпораціями, впевненими в тому, що підприємлива і фінансово грамотна молодь є запорукою економічного зростання країни. Сьогодні програми JA успішно розвиваються у 40 країнах Європи та більш ніж у 100 країнах світу. Минулого навчального року мережа в Європі налічувала понад 6 мільйонів молодих людей, які навчалися в онлайн, офлайн та змішаних форматах, за підтримки понад 140 тисяч вчителів і викладачів та 100 тисяч волонтерів з бізнес-середовища. JA є найбільшою та провідною організацією в Європі, яка займається надиханням і підготовкою молодих людей до успіху через програми підприємництва, підготовки до роботи та фінансового здоров’я для молоді.

Сальваторе Нігро, генеральний директор JA Europe: «Ми щиро вітаємо JA Ukraine як повноправного члена мережі JA після швидкого зростання та розвитку організації за останні два роки. За короткий проміжок часу та за надзвичайних обставин Правління та керівництво JA Ukraine продемонстрували свою здатність мобілізувати українську молодь і надати їй можливості для майбутнього, повного надії. Наше спільне бачення полягає в тому, щоб молодь мала навички та мислення для побудови процвітаючих громад, і JA Ukraine має хороші можливості для виконання своєї місії щодо досягнення цієї мети».

У 2020 році завдяки партнерству з Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) JA Europe розпочала роботу над відновленням програмної діяльності JA в Україні. У рамках цієї співпраці JA Україна за підтримки Міністерства освіти і науки України та департаментів освіти обласних державних адміністрацій у 2021/22 навчальному році розпочала роботу із закладами освіти у Запорізькій та Донецькій областях і у 2022/23 навчальному році поширила свою діяльність на Львівську та Чернівецьку області. А у 2023/24 – ще на 9 регіонів: за програмами JA «Компанія» та «Фінансова грамотність» будуть навчати молодь в Івано-Франківській, Тернопільській, Вінницькій, Хмельницькій, Полтавській, Дніпропетровській, Запорізькій, Київській областях та місті Києві.

Давід Фюхтйоханн, директор проекту GIZ: «Як організація, що працює над розвитком і сталими рішеннями, які сприяють реальному впливу на країну та її суспільство, ми дуже раді, що Junior Achievement Ukraine є одним із наших довгострокових партнерів. У 2019/2020 році ми шукали відповідну програму, яка навчатиме підприємництву та бізнес-навичкам учнів технічних та професійно-технічних навчальних закладів Східної України. Мета – сприяти трансформації української економіки шляхом посилення підприємницьких ініціатив та ідей у майбутніх поколінь. Кількість бізнес-ідей, креативність та ентузіазм молодих людей, які беруть участь у таборах підприємництва та програмі міні-компаній, демонструють важливість та якість роботи Junior Achievement в Україні».

Junior Achievement Ukraine займається розвитком освіти з підприємництва, фінансової грамотності та підготовки молоді до ринку праці в Україні. Базою для цього є навчальні курси, розроблені Junior Achievement та адаптовані до українського ринку для використання навчальними закладами. Організація здійснює навчання педагогів та надає методичний супровід закладам і педагогам протягом навчального процесу. У своїй діяльності вона тісно співпрацює та координує роботу з органами управління освіти, керівниками навчальних закладів та приватним бізнесом. Особливістю всіх навчальних програм є їх підтримка бізнес-менторами – успішними підприємцями, які діляться практичними порадами з молодими підприємцями. До правління JA Ukraine входять, зокрема, компанії Citi Ukraine, MetLife Ukraine, SAP Ukraine, Western NIS Enterprise Fund, Ukrainian Startup Fund, Українсько-Австрійська Бізнес Асоціація.

Олександр МакВортер, представник Citi в Україні та голова правління JA Ukraine: «Citi та Junior Achievement успішно співпрацюють на глобальному та європейському рівнях, і я радий розвивати це партнерство також в Україні, де молодіжне підприємництво є жвавим і динамічно зростаючим. Протягом перших двох років діяльності JA в Україні, незважаючи на триваючу війну, яка продовжує руйнувати освіту, JA Ukraine вдалося розширити свою діяльність серед молоді, охопивши 11 000 учнів у середніх школах, ПТНЗ, коледжах та університетах по всій країні. Наше партнерство з JA Ukraine сприяє відбудові економіки країни, розкриваючи підприємницький потенціал української молоді та підтримуючи її в досягненні професійного успіху».

Паралельно з флагманськими проєктами організації, а саме Програмами «Компанія» та «Фінансова Грамотність» JA Ukraine вже два роки поспіль реалізовує кілька масштабних партнерських проєктів і програм.

Girls Go Circular — це проєкт з цифрової освіти, який заохочує дівчат до навчання та роботи у сферах науки, технології, інженерії та математики. Минулого року JA Україна разом з ГО “Дівчата” провели тренінги для дівчат із розвитку цифрових та підприємницьких навичок для економіки замкненого циклу в пʼяти українських містах — Одесі, Вінниці, Білій Церкві, Ужгороді та Брацлаві. Загалом у тренінгах взяли участь близько 110 дівчат. Цього року показник кількості учасниць тренінгів перевищив позначку 1000.

Foodathon — це інтенсивний хакатон інновацій та креативності, спрямований на пошук рішень для конкретних проблем агропродовольчої галузі. Метою цього заходу було об’єднання молодих талантів Європи та Африки задля розвитку підприємницьких навичок, здобуття унікального досвіду міжнародної співпраці та генерації інноваційних ідей у сфері харчування.

Учасники програм JA Ukraine беруть участь у різноманітних тематичних бізнес таборах, де навчаються розробляти та втілювати свої ідеї. Переможці національних конкурсів представляють Україну на міжнародних форумах.

Ми використовуємо файли cookie, щоб персоналізувати вміст і рекламу, інтегрувати функції соціальних мереж та аналізувати наш трафік. Ми також передаємо нашим партнерам із соціальних мереж, реклами й аналітики інформацію про те, як ви користуєтеся нашим сайтом.