«Вчимо молодь бути підприємцями»

Переможці бізнес-проєктів отримають 70 тисяч грн та можливість представляти Україну на міжнародному конкурсі у Туреччині.

Міжнародна громадська організація «Junior Achievement Ukraine», заручившись підтримкою обласного департаменту освіти і науки, вирішила взятися за кардинальні зміни у профтехосвіті. Аби отримати «на виході» кваліфіковані кадри, потрібно змінювати і навчальні програми. Вони мають бути більш сучасними та прогресивними. А учні мають здобути під час навчання не лише теоретичні знання, але й професійні навички.

– Міжнародна громадська організація «Junior Achievement Ukraine» запровадила у Львівській та Чернівецькій областях навчальний курс «Компанія», на якому учні закладів професійної технічної освіти вчаться підприємництву. Участь у програмі зголосилися брати 23 навчальні заклади Львівщини, – розповів журналістці «ВЗ» начальник Львівського обласного відділу професійно-технічної освіти Іван Пикус. – Переможці конкурсу бізнес-проєктів із закладів профтехосвіти Львівщини отримають 70 тисяч грн від департаменту освіти ЛОВА та можливість представляти Україну на міжнародному конкурсі Gen-E від «Junior Achievement» у Туреччині.

Про навчальні програми, за якими викладатимуть у профтехучилищах, я розпитала у директора з розвитку ГО «Junior Achievement Ukraine» Андрія Турака. Він за фахом економіст, закінчив Університет Банківської Справи.

– Головна проблема, з якою стикаються випускники навчальних закладів, знайти роботу, – каже Андрій Турак. – Без досвіду їх не беруть, а як отримати досвід, якщо людина ніде не працювала? Замкнуте коло… Тому ми допомагаємо учням отримати досвід поки вони ще вчаться. Навчання наразі проводимо у Львівській та Чернівецькій областях. Загалом 37 профтехів впровадили курс з підприємництва “Компанія” у навчальний процес. За результатами навчання було створено 44 учнівські міні-компанії.

Викладачі навчальних закладів, які беруть участь у проєкті, викладають за нашими програмами, які затверджені Міністерством освіти і науки.

Учні протягом навчального року мають придумати бізнес-ідею. Заснувати навчальну компанію, випустити акції, залучити акціонерний капітал… А також створити якийсь продукт або послугу, організувати продажі. Навчитися вести фінансову звітність. А в кінці навчального року – закрити навчальну компанію та оцінити здобуті навики. Тобто ми вчимо учнів бути підприємцями.

Також залучаємо до проєкту досвідчених підприємців, які мають реальний життєвий досвід. Вони допомагають учням реалізувати їхні бізнес-ідеї.

У квітні плануємо організувати в одному з торгових центрів Львова ярмарок, на якому учні будуть представляти свої продукти чи послуги. У травні незалежне журі (представники бізнесу, представники департаменту освіти і науки тощо) визначить переможців. Переможці українського конкурсу у липні поїдуть представляти Україну на міжнародному рівні у Туреччині (у Стамбулі).

– Які бізнес-ідеї найбільш популярні серед учнів?

– Діти створюють проєкти з огляду на те, на яких спеціальностях вчаться. Наприклад, якщо учні вчаться на «харчових технологіях” на кухарів та кондитерів, як правило, щось печуть. Одна з таких учнівських міні-компаній називається «Філіжанка». Учні роблять десерти у паперових склянках. Інші вчаться на кравців. Виготовляють еко-шопери з перероблених джинсів тощо. Технічна база у профтехучилищах є, а тому це полегшує учням виробничий процес і перші кроки в бізнесі.

Запровадження курсу «Компанія» набуло великого розголосу серед освітян та багато інших закладів освіти захотіли приєднатися до цієї навчальної програми. Але бажаючі зможуть долучитися вже з нового навчального року.

Джерело: Високий Замок

Ми використовуємо файли cookie, щоб персоналізувати вміст і рекламу, інтегрувати функції соціальних мереж та аналізувати наш трафік. Ми також передаємо нашим партнерам із соціальних мереж, реклами й аналітики інформацію про те, як ви користуєтеся нашим сайтом.