14 квітня відбувся ярмарок молодіжного підприємництва Junior EXPO2024. У ярмарку взяли участь 9 учнівських мінікомпаній з трьох закладів професійної та професійно-технічної освіти Вінниччини. Вони на початку 2024 року долучилися до проєкту розвитку підприємницьких навичок «Бізнес-навички для зростання економіки» на базі навчальної програми «Компанія» від Junior Achievement Ukraine (JA Ukraine). Цей проєкт впроваджується в межах програми «Професійна освіта в Україні/Skills4Recovery», що реалізується Deutsche Gesellschaft fürInternationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за дорученням Федерального Уряду Німеччини.

Ярмарок молодіжного підприємництва є одним з важливих складових курсу «Компанія». Навчальний ефект від таких ярмарків полягає у можливості для учнів на практиці застосувати навички: презентувати продукцію, робити продажі, практикувати ділове спілкування та перемовини. А міжрегіональний склад учасників дає можливість обмінятися ідеями да досвідом з однолітками з інших областей.

Ярослав Подолян, учень Вінницького міжрегіонального вищого професійного училища розповів про участь у навчальному курсі: «Наша команда дуже задоволена участю в програмі «Компанія». Завдяки підготовці до ярмарку ми отримали багато цінного досвіду з маркетингу та продажів. А спілкування з потенційними клієнтами на ярмарку дало нам розуміння їхніх потреб та побажань, що допоможе нам в подальшому у розвитку нашої продукції. Дуже рекомендуємо програму «Компанія» для нових підприємств, які хочуть зайняти своє місце на ринку».

Викладачка Вінницького ВПУ сфери послуг Наталя Рибак ділиться своїми враженнями від участі в програмі «Компанія» від JA Ukraine: «Я спочатку скептично поставилась до програми.Але зацікавив сам курс, підхід до навчання, викладачі, наставники, атмосфера. Спочатку народилася одна мінікомпанія, потім ще дві. Все робилося після уроків, на перервах. Далі булиперші продажі, з’явилися зароблені компаніями кошти. Потім проходили зустрічі з менторами, схвальні відгуки яких подарували більше впевненості в діях. Я дуже раділа успіхамучнів. Дякую організації Junior Achievement, програмі Skills4Recovery, GIZ, менеджерам, прогресивним викладачам та бізнес-менторам за створення простору для розвитку і навчання не лише молоді, а і педагогів, які готові передавати ці знання. Успішні педагоги зможуть підготувати успішну молодь, від якої залежить майбутнє України».

На ярмарку Junior EXPO2024 учні відчули себе справжніми підприємцями: вони презентували свої мінікомпанії та власну продукцію. Молоді підприємці представили товари та послуги різних категорій:
– кондитерські вироби: цукерки (мінікомпанія «Цукерки для дорослих»), шоколад із сухофруктами («Sweets & Мiracles») та шоколадні бомбочки («Explosive chocolate»);

– форми для випікання («Наш формат»);

– трав’яні напої («Mavka»);

екосвічкиВоскоцвіт»);

– ювелірні прикраси («Сяйво»);

– поліграфічна продукція («ББУ (БІЗНЕС БРИГАДА УСПІХУ)»);

– послуги із нанесення принтів на текстиль та машинної вишивки PrintProdigi»).

Також учасники ярмарку провели для відвідувачів кілька авторських майстер-класів.

Наступним етапом проєкту стане регіональний відбір кращих мінікомпаній Вінницької області. У травні фіналісти наступного етапу змагатимуться на всеукраїнському конкурсі «JA компанія року 2024» за перше місце і право представляти Україну на європейському фестивалі підприємництва Gen-E в Італії.

Нагадаємо, перший у 2024 році ярмарок Junior EXPO відбувся в Івано-Франківську 31 березня. Інші подібні заходи незабаром пройдуть у Чернівцях, Києві, Львові.

Ми використовуємо файли cookie, щоб персоналізувати вміст і рекламу, інтегрувати функції соціальних мереж та аналізувати наш трафік. Ми також передаємо нашим партнерам із соціальних мереж, реклами й аналітики інформацію про те, як ви користуєтеся нашим сайтом.